Home / Z życia "Civitas Christiana" / Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” wobec przekazu spektaklu „Klątwa”
(grafika: marklucz)

Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” wobec przekazu spektaklu „Klątwa”

“Jako organizacja katolików świeckich, czujemy się dotknięci scenami wyraźnie profanującymi Krzyż święty i znieważaniem osoby św. Jana Pawła II” – czytamy w oświadczeniu Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” wydanym w reakcji na spektakl “Klątwa”.

Treść oświadczenia:

Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” wobec przekazu spektaklu „Klątwa”

Środowisko Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przyjmuje z ogromnym smutkiem obrazoburczy przekaz spektaklu „Klątwa” obecnego w repertuarze Teatru Powszechnego w Warszawie. Jako organizacja katolików świeckich, czujemy się dotknięci scenami wyraźnie profanującymi Krzyż święty i znieważaniem osoby św. Jana Pawła II. Podczas spektaklu dokonuje się też obrazy flagi państwowej Watykanu, łamiąc nie tylko dobre obyczaje, ale i obowiązujące prawo. Ponadto mamy do czynienia z niemożliwym do zaakceptowania nawoływaniem do nienawiści wobec osoby z życia publicznego w Polsce. Przykry jest fakt, że mający znamiona bluźnierstwa spektakl, znalazł się w repertuarze podmiotu, mieniącego się instytucją kultury i finansowanego ze środków publicznych.

Przyłączamy się zatem do wyrażonego przez Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski apelu <o modlitwę wynagradzającą za bluźnierstwo oraz promocję wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: „Zło dobrem zwyciężaj!”>.

Tomasz Nakielski

/-/

Przewodniczący
Katolickiego Stowarzyszenia
„Civitas Christiana”

Warszawa, 24.02.2017 r.

mk