Home / Rozmaitości / Cuda z nieba (DVD) – warto obejrzeć

Cuda z nieba (DVD) – warto obejrzeć

Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo.

Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam (w tej roli Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie… Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się.

„Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam” to ekranizacja książki opisującej walkę o życie głównej bohaterki. Najważniejsza jednak staje się refleksja – co takiego się stało, że dziewczynka wyzdrowiała i do dziś cieszy się nienagannym zdrowiem. Odbiorca musi zadać sobie pytanie, jaka jest tajemnica potwierdzonego przez wielu świadków cudu uzdrowienia.

Annabel Beam dorastała w niezwykle religijnej rodzinie. Jednak kwestią otwartą pozostaje odpowiedź – czy to szok spowodowany wypadkiem doprowadził do nagłych, pozytywnych zmian w organizmie, czy ingerencja pochodziła od Boga. Sugestia boskiej interwencji została przez reżysera dyskretnie zaproponowana i nie determinuje własnego stanowiska.

Zobacz zwiastun:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+polski-38735

mak