Dzień skupienia Oddziału Okręgowego we Wrocławiu

W dniu 24 lutego br. w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, w miejscu Cudu Eucharystycznego, członkowie Oddziału Okręgowego we Wrocławiu, uczestniczyli w nauce rekolekcyjnej prowadzonej przez ks. prof. Bogusława Drożdza, asystenta „Civitas Christiana” diecezji legnickiej.

Spotkanie poprzedziła Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył JE ks. bp Marek Mendyk.

„To miejsce zobowiązuje do postanowień rekolekcyjnych” – rozpoczął ksiądz asystent. „Ta nauka rekolekcyjna to dla nas dobry czas, czas by poprzez pokutę Pan Bóg nas oczyścił.” Ksiądz Bogusław odniósł się do słów księdza biskupa wypowiedzianych podczas homilii, byśmy nie bali się przyjmować łaski Pana, Jego przykazań, byśmy byli mocni i potrafili obdarzać gorliwą miłością.

Pismo św., to żywe Słowo, dzięki niemu uleczymy nasze chore, zranione dusze. Poprzez liczne pokusy, trudno jest nam przejść na kolejny poziom naszego życia duchowego. „Nie lekceważmy grzechów lekkich, to bowiem one wprowadzają swego rodzaju miałkość naszego charakteru” – podkreślił rekolekcjonista. Idąc za słowami św. Augustyna, nie ma różnicy z jakiego powodu zatonie nasz okręt, czy powali go duża fala czy też powoli, acz skutecznie woda będzie wlewać się do środka. Tak samo jest z grzechem, zalewa nasze życie. Potrzebna jest walka ze słabościami, pokusami, które rozwalają życie wewnętrzne człowieka.

„Czytajcie Pismo św., bowiem właśnie podczas lektury przemawia do nas Bóg” – podkreślił ksiądz Bogusław. „Chrześcijaństwo nie jest religią księgi, to słowo wypowiedziane, Bóg przemawia”. Naszym narzędziem walki z grzechem jest Słowo Boże. Nie bójmy się walki z pokusami, pamiętajmy, iż nie jesteśmy sami podczas tej batalii. Jest z nami Syn Boży. Chrystus zwyciężył grzech na krzyżu, zatem zwycięstwo jest zawsze pewnym. Tak funkcjonuje łaska Boża.

Na zakończenie rekolekcji, wszyscy zebrani wspólnie pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz podziękowali ks. Bogusławowi za gościnę oraz naukę wielkopostną.

mak

Zobacz także w e-civitas:

Legnica: „Wezwani przez Kościół by odżałować swoje grzechy”

Wspólna modlitwa oraz nauka rekolekcyjna zebrała członków z terenu Oddziału Okręgowego we Wrocławiu, by jeszcze …