Dziś szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Etap szkolny – 13 marca 2018 r. – to pierwsza część konkursowa, poprzedzająca zmagania uczestników w etapie diecezjalnym (18 kwietnia 2018 r.), a następnie w ogólnopolskim finale (4-5 czerwca 2018 r. w Niepokalanowie).

Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki, atrakcyjne upominki rzeczowe oraz indeksy na kilkanaście kierunków kształcenia w 10 renomowanych uczelniach wyższych w Polsce, m.in.: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie czy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

W minionej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięło udział prawie 30 000 uczniów z niemal 1500 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Świadczy to o fenomenie Słowa, które jest żywe i skuteczne (por. Hbr 4,12), konkurs zaś to tylko formuła, w której pomagamy młodym poznać Chrystusa i rozmiłować się w Nim.

Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zakres merytoryczny obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian, wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem. Tegoroczny wybór ksiąg nawiązuje do programu roku duszpasterskiego 2017/2018, poświęconego Duchowi Świętemu, a więc odkrywaniu darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym.

Pełny regulamin i pozostałe informacje dostępne są na stronie www.okwb.pl.

Do konkursu w bieżącej edycji zgłosiło się 1337 szkół z całej Polski.

mak

Zobacz także w e-civitas:

1 pytanie do Rzecznika Episkopatu Polski

„Powołaniem niepełnosprawnych jest uczyć ludzi, czym jest miłość” – te piękne słowa abp. Stanisława Gądeckiego …