Home / Z życia "Civitas Christiana" / E-wydanie Miesięcznika “Civitas Christiana” do pobrania

E-wydanie Miesięcznika “Civitas Christiana” do pobrania

Drodzy Czytelnicy,

Styczniowy numer naszego miesięcznika zatytułowaliśmy „Rodzina Bogiem silna”. Tytuł ten jest tożsamy z hasłem programowym naszego Stowarzyszenia na cały nadchodzący rok, stąd też słowo wstępu skierował do członków Stowarzyszenia jego Przewodniczący, Tomasz Nakielski.

Wersja pdf - kliknij w okładkę
Wersja pdf – kliknij w okładkę

W numerze mogą Państwo przeczytać teksty poświęcone problemom, jakie spotykają polską rodzinę i społeczeństwo w  aktualnej rzeczywistości. Prócz artykułów prezentujących stan faktyczny publikujemy teksty poświęcone polityce prorodzinnej państwa i zapaści demograficznej Polski. Nie sposób traktując o liczebności polskich rodzin i zjawiskach socjologicznych – nie wspomnieć o fikcji ubezpieczeń społecznych i wielkim oszustwie, z którego skutkami niedługo zetkniemy się w ZUS-ie.

Miesięcznik nasz zawiera też pocieszające i budujące nadzieję artykuły. Pozostając nadal w okresie Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy zastanowić się, co polska rodzina może zaczerpnąć od Świętej Rodziny z Nazaretu, jakie drogowskazy skierował do niej w swoim posłannictwie św. Jan Paweł II. Zachęcam też Państwa do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym przez Waldemara Jaroszewicza – przewodniczącego Rady Oddziału w Gdańsku, z Mary Wagner – kanadyjską obrończynią życia nienarodzonych dzieci.

Tradycyjnie przedstawiamy wiele ciekawych informacji w dziale „Z życia Stowarzyszenia”, a także, m.in., relacje z: Adwentowych Dni Skupienia w Krakowie-Łagiewnikach, działalności Centralnego Ośrodka Formacji Katolicko-Społecznej, przebiegu Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Jesienna Chryzantema” oraz przygotowań do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Tak się składa, że z uwagi na cykl wydawniczy piszę te słowa jeszcze w okresie adwentu, w grudniu 2014 r., zaś od stycznia 2015 r. nowym redaktorem naczelnym miesięcznika będzie mój dotychczasowy zastępca, Marcin Kluczyński. Obiecuję, że ja się z Państwem nie żegnam, nadal będę członkiem redakcji i autorem tekstów.

Zadanie jakie przede mną i redakcją postawiono w 2013 r., by przemodelować dotychczasowe pismo „Nasz Głos” i  zintensyfikować jego profil jako pisma Stowarzyszenia, uważam za wykonane. Owocem tego jest ten obecny miesięcznik „Civitas Christiana”. Pismo okrzepło, ma swoją renomę, wiernych Czytelników i grono autorów wewnątrz Stowarzyszenia. Jego wygląd, skład i układ tekstów ewoluował do ostatecznej formy przez kilka numerów. Konsolidacja zespołu redakcyjnego, z którym miałem przyjemność i zaszczyt pracować, jest również owocem wielu miesięcy prac wszystkich jego członków. Razem wydaliśmy 20 numerów. Obecnie postawiono przede mną nowe zadania w Stowarzyszeniu, którym mam zamiar sprostać, a redakcję i miesięcznik oddaję w najlepsze ręce, mojego Kolegi i współpracownika Marcina Kluczyńskiego. Życzę mu powodzenia, zapewniam o wsparciu i życzliwości. Szczęść Boże!

Dziękuję za wszelkie uwagi i głosy, jakie miałem okazję od Państwa usłyszeć i przeczytać. Ta praca była interesującym wyzwaniem, którego efekt uważam za osobisty sukces. Pismu pod nowym kierownictwem życzę dalszych sukcesów, czego redakcji i Czytelnikom serdecznie życzę.

Tomasz Rzymkowski

mm