Home / Książki / Familijna historia chrześcijaństwa – zapowiedź

Familijna historia chrześcijaństwa – zapowiedź

Dzieci zadają pytania, także te dotyczące Boga, Kościoła, chrześcijaństwa po prostu. Czasem brak nam wiedzy, a nie chcemy przy dzieciach “googlować” tematu. W takich sytuacjach warto sięgnąć po specjalistyczne opracowania, wyróżniające się pięknymi ilustracjami, które będą zrozumiałe dla młodszych czytelników.

Do takich przypadków będzie należała pozycja pokazujące dzieje Kościoła powszechnego od jego narodzin po współczesność. Historia chrześcijaństwa jest polskim przekładem znanego dzieła międzynarodowej grupy historyków

Jak informuje Wydawnictwo JEDNOŚĆ: “Nowa edycja tego kompendium pod red. J.M. Laboa, na której bazuje niniejsza publikacja, dochowuje wierności oryginałowi w części merytorycznej, znacznie poszerzając i urozmaicając jej cześć graficzną. Książkę wyróżnia bogata ikonografia, która dodaje atrakcyjności wydaniu a profesjonalny komentarz oraz warstwa poglądowa pełni ważną rolę edukacyjną.”

 Warto zajrzeć do próbki:

historia_chrzescijanstwa_4

 historia chrzescijanstwa_fragment oraz wysłuchać rekomendacji ks. Jana Nowaka z Wydawnictwa JEDNOŚĆ:  

 Informacja od wydawcy:

Tytuł: HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA
Podtytuł: Od św. Piotra do św. Jana Pawła II
Redaktor wydania:Juan Maria Laboa
Wydawca: Jedność, Kielce 2014 r.
s. 632, oprawa twarda, ozdobne etui, format 210×280 mm,

Historia chrześcijaństwa to albumowe opracowanie dziejów Kościoła powszechnego od jego narodzin po współczesność. Dzieło przygotowane przez międzynarodowy zespół badaczy stanowi przystępny, a zarazem fachowy i oryginalny przewodnik, który:
* opisuje kluczowe wydarzenia
* przedstawia najważniejsze postacie
* wyjaśnia zjawiska kształtujące oblicze Kościoła w różnych epokach
* przybliża życie wiernych na przestrzeni dwóch tysięcy lat
* dostarcza bogatego materiału ilustracyjnego: kolorowych zdjęć, rysunków, planów i map.

Zespół badaczy historii Kościoła pod kierownictwem Huberta Jedina, teologa i historyka, prof. Uniwersytetu w Bonn, doradcy na Soborze Watykańskim II. Redaktor edycji – Juan Maria Laboajest dziekanem Wydziału Teologii na Papieskim Uniwersytecie Camillas w Madrycie, autorem licznych prac z zakresu nowożytnych i współczesnych dziejów Kościoła.

 

(kw)

Dodaj komentarz