Festiwal kinowy o Wincentym a Paulo w Wenecji – zmień spojrzenie na ubóstwo na świecie!

„Odnaleźć Wincentego 400” dociera na Festiwal Filmowy w Wenecji. Obecnością w Wenecji Rodzina Wincentyńska odnawia swoje zaangażowanie w temat miłosierdzia, pomagając stymulować i inspirować dyskusję na temat kina jako narzędzia ewangelizacji i przekazywania wartości humanitarnych i chrześcijańskich.

Festiwal filmowy poświęcony św. Wincentemu a Paulo i zainspirowany tematyką globalizacji miłosierdzia – „Odnaleźć Wincentego” – zostanie zaprezentowany 2 września podczas odbywającego się na wyspie Lido w ramach Biennale w Wenecji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który trwa od 29 sierpnia do 8 września 2018 r.

„Odnaleźć Wincentego 400” zostanie zaprezentowany 2 września w sali Tropicana 1 w Hotelu Excelsior. Pierwsza edycja wspomnianego festiwalu wincentyńskiego otrzyma przez to maksimum uwagi profesjonalistów z branży filmowej. Finał festiwalu, oficjalnie przedstawionego w 2017 r. w Rzymie podczas Sympozjum upamiętniającego 400 lat charyzmatu wincentyńskiego, jest planowany od 18 do 21 października w Castel  Gandolfo. Festiwal filmowy pragnie ukazać problem globalizacji miłosierdzia przy pomocy konkursu we wszystkich językach i artystycznych formach wyrazu.

Twórcy, narratorzy oraz scenarzyści zostali zaproszeni do opowiedzenia lub ukazania przy pomocy różnorodnych form wyrazu artystycznego – ubóstwa w naszym świecie. Powinni zaprezentować tę problematykę w nowy i oryginalny sposób.

Jak dotąd na apel wystosowany przez wielką Rodzinę Wincentyńską, działającą na całym świecie, naśladującą duchowość swojego założyciela św. Wincentego a Paulo, odpowiedziano trzema tysiącami projektów ze 109 krajów!

W prezentacji „Odnaleźć Wincentego 400″ podczas Festiwalu w Wenecji wezmą udział:

  • Ksiądz Tomaž Mavrič CM, Przełożony Generalny Zgromadzenia Misji i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia;
  • Biskup Davide Milani, presse Fundacji Ente dello Spettacolo;
  • Andrea Chiodi, reżyser

Członkowie Rodziny Wincentyńskiej, którzy chcieliby uczestniczyć w zaplanowanej prezentacji w Wenecji, muszą wcześniej skontaktować się drogą mailową pod adresem: elena@elenagrazini.it.

Organizatorzy swoją filmową misję podsumowują tak: – Doprowadzić do mistrzostwa XXI-wiecznych gawędziarzy i wyzwać do rywalizacji widzów filmami, które zmieniają naszą perspektywę ubóstwa w społecznościach. Pobudzamy wyobraźnię, dzieląc się naszym charyzmatem przy pomocy kreatywności inspirowanej wincentyńską misją globalizowania miłosierdzia.

mak

Zobacz także w e-civitas:

Darmowe kursy z biblistyki na poziomie podstawowym, zaawansowanym i doktoranckim.

18 września wystartował e-learningowy portal Orygenes+University, powiązany z portalem biblijnym Orygenes+. Na początku udostępniono 52 …