Festiwal prostego życia – Golgota Młodych 2018

Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają na ogólnopolskie spotkanie młodych w Serpelicach nad Bugiem 23-27 sierpnia 2018.

Golgota Młodych to Festiwal Prostego Życia, który jest przestrzenią do spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem i z sobą samym. W tym roku młodzi spotykają się przy Źródle, czyli Eucharystii.

Organizatorzy zapewniają:

Źródło, które chcemy odkrywać na tegorocznej Golgocie Młodych, wypływa ku życiu wiecznemu. Tym Źródłem jest Eucharystia, którą Chrystus pozostawił Kościołowi jako największą Tajemnicę Jego Miłości.

Golgota Młodych rozpoczyna się dniem zjazdu. Zapisy trwają od godzin południowych, a samo spotkanie zaczyna się chwilę przed zapadnięciem zmroku.

Uczestnicy śpią w namiotach. Trzeba pamiętać, że sierpniowe noce bywają zimne. Niezbędny jest podstawowy sprzęt biwakowy: namiot, śpiwór, karimata, osprzęt do mycia i do jedzenia oraz ciepłe ubranie, parasolki lub ubrania przeciwdeszczowe, leki (szczególnie te, które uczestnik regularnie bierze). Można zabrać instrumenty muzyczne, dobry humor i przynajmniej 2 przyjaciół. Dla niepełnoletnich wymagane jest oświadczenie rodziców wyrażające zgodę na uczestnictwo w spotkaniu.

Warto zabrać ze sobą Pismo Święte w jakiejkolwiek formie i coś do pisania.

Udział w kosztach festiwalu to cegiełka w wysokości 60 zł. Jest to stała ofiara, niezależna od ilości dni w których bierze się udział.

Organizatorzy nie chcą, aby opłata była przeszkodą w uczestnictwie w spotkaniu, więc jeżeli kogoś nie stać na cegiełkę, powinien zgłosić problem na adres: kierownikprojektu@golgotamlodych.pl.

Więcej informacji na: golgotamlodych.pl

mak

Zobacz także w e-civitas:

Wrocław: spotkanie z prof. dr. hab. inż. Henrykiem Kasprzakiem

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział we Wrocławiuserdecznie zaprasza na spotkanie prof. dr hab. inż. Henryk …