Home / Z życia "Civitas Christiana" / Gala wręczenia nagród Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach (fotorelacja)

Gala wręczenia nagród Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach (fotorelacja)

12 kwietnia w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, odbyła się gala podsumowująca kolejną edycję Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach. Postacią znajdującą się w centrum zmagań młodych ludzi była tym razem św. Faustyna Kowalska.

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a wydarzenie zostało uświetnione muzycznymi występami.

W gali uczestniczyli m.in: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Wojewódzki Kurator Oświaty Marek Gralik, Przełożony Generalny Michalitów ks. Dariusz Wilk CSMA oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Współorganizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Toruniu, które reprezentował Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego – Piotr Hoffmann.

Przypomnijmy, że pomysłodawca konkursu – ks. dr Paweł Nowogórski CSMA, jest ubiegłorocznym laureatem nagrody Toruńskiego Anioła, przyznawanego przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” w czasie festiwalu Anielskie Spotkania, za wybitne osiągnięcia w zakresie wolontariatu na szczeblu regionalnym oraz kultywowanie pamięci o bł. ks. Jerzym Popiełuszce w ramach działalności Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

Lista laureatów

Patronat

Wojciech Jasiński, fot. Szymon Szczęsny

/wj