Gdańsk: Barwny świat Aleksandry. Wernisaż w Galerii Mariackiej

24 czerwca br. w Galerii Mariackiej prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Gdańsku, odbył się wernisaż malarki dwóch Ojczyzn – Alexandry Kulik, która swoje dzieciństwo i młodość spędziła w Polsce, natomiast aktualnie zamieszkuje w Bottropowskiej kniei w Niemczech.

Ciepła i kolorytu dodał wernisażowi występ toruńskiego barda Jacka Beszczyńskiego.

Malarka-kolorystka, dla której malarstwo stało się pasją i uzależnieniem na swoich płótnach wyraża wrażliwość, spostrzegawczość i energię zawartą w kolorach otaczającego nas świata.

Doskonała portrecistka. Jej obrazy emanują ciepłem i temperamentem, wszystkie są szczęśliwym odzwierciedleniem bogatej w szlachetność duszy, roześmianej, szczerej i przyjacielskiej. W takiej atmosferze odbył się Jej wernisaż, pełen wspaniałych gości – znajomych i przyjaciół. Alexandra Kulik zawsze angażuje się w akcje charytatywne oraz wiele swoich prac oddaje na szlachetny cel. Tym razem przekazała na licytację trzy obrazy a pieniądze zasiliły konto Hospicjum im. św. Judy Tadeusza w Gdańsku. Ciepła i kolorytu dodał również występ toruńskiego barda Jacka Beszczyńskiego, który oprócz sprawnie przeprowadzonej licytacji, swoim ciepłym głosem wyśpiewał kilka pięknych ballad Bułata Okudżawy.

E.G

mk

Zobacz także w e-civitas:

I Marsz dla Życia i Rodziny w Wąbrzeźnie

24 czerwca w Wąbrzeźnie odbył się pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny, w którym udział …