Home / Z życia "Civitas Christiana" / II Poznański Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego

II Poznański Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego

13 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbył się pierwszy etap II edycji konkursu poezji ks. Jana Twardowskiego.

W przesłuchaniach wzięło udział łącznie szesnaścioro uczniów z siedmiu poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. Czołową dziesiątkę, która wystąpi w gali finałowej, wyłoniło jury w składzie: Katarzyna Grajewska – kierownik literacki Teatru Animacji w Poznaniu, Henryk Grześkowiak – członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Lech Chojnacki – reżyser i aktor Teatru Animacji w Poznaniu.

Wydarzenie po raz kolejny organizowane jest we współpracy z proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu – ks. dr Januszem Grześkowiakiem, I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkiewicza w Poznaniu oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, które ufundowały trzy pierwsze nagrody. Patronat medialny objęło Radio Emaus i Księgarnia Świętego Wojciecha.

II etap konkursu – Gala finałowa odbędzie się 9 lutego 2016 r., o godz. 11:00 w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Wydarzenie poprowadzi Andrzej Lajborek – aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

Wszystkich miłośników poezji ks. Jana Twardowskiego serdecznie zapraszamy!

[txt. Szymon Szczęsny, fot. Henryk Grześkowiak]

Więcej informacji o działalności O/O w Poznaniu znajdziesz:
http://civitaschristiana-poznan.pl/

ss