IX Piknik Integracyjny w Okoninie

W dniu 20 czerwca br. w miejscowości Okonin w Gminie Brzuze odbył się IX już Piknik Integracyjny, w którym wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie, mieszkańcy Domu „Kombatant” w Ugoszczu i Wielgiem oraz zaproszeni Goście: władze powiatu i miasta Rypin, przedstawiciele struktur związanych z rolnictwem woj. kujawsko – pomorskiego.

Organizatorzy: Państwo Ewa i Zbigniew Kruzińscy na terenie znakomicie prowadzonego gospodarstwa rolnego z pomocą Wójta Gminy Brzuze dr Jana Koprowskiego, OSP przygotowali poczęstunek, natomiast Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej wystawiło rycerzy na koniach, turniej strzelania z łuku i poprowadziło „produkcje papieru”.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana o/Rypin zrobił bardzo oczekiwaną w rezultacie, niespodziankę – występ i poprowadzenie zabawy przez Jacka Beszczyńskiego, znanego toruńskiego barda i członka Zarządu Oddziału w Toruniu. Państwo Kruzińscy serdecznie dziękowali za niezapomnianą atmosferę, czas relaksu dla osób, których los uczynił sprawnych inaczej.

Zenobia Rogowska

/wj

 

Zobacz także w e-civitas:

Bochnia: wykład ks. dr Marka Mierzyńskiego z wiedzy biblijnej

W siedzibie KSCCh w Bochni przy ul. Białej 1, w poniedziałek 10.12.2018 r., miał miejsce …