Modlitwa za papieża Franciszka

W niedzielę, 11 marca 2018 roku, w przededniu 5. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojca Świętego.

Kiedy w 2017 roku miałem okazję rozmawiać z papieżem, powiedział słowa:

Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie

i była to swoista umowa, którą od samego początku uważam za obowiązującą – mówi Rafał Orzechowski, pomysłodawca akcji.

„Moim zdaniem młodzież polska jest to winna Papieżowi. ŚDM w Krakowie, kiedy papież kazał nam wstać z kanapy, dla wielu były punktem przełomowym w życiu, dlatego teraz ofiarujemy Ojcu Świętemu najlepszy prezent: modlitwę. Zorganizujemy szturm na niebo” – dodaje członek Ruchu Lednickiego w Grajewie. Wspólnota Ruchu Lednickiego jest organizatorem wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się 11 marca (niedziela) i polega na otoczeniu Ojca Świętego modlitwą. Tego dnia zaplanowano odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji Papieża oraz przybliżenie jego postać poprzez opowiedzenie o jego młodości, kształtowaniu powołania oraz duchowości.

Wspólnota Ruchu Lednickiego oraz Stowarzyszenie Lednica 2000 zaprasza Zarządy Diecezjalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do włączenia się w inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” oraz rozpowszechnienia wydarzenia w oddziałach i kołach środowiskowych.

Gdzie można podjąć modlitwę? Praktycznie wszędzie – może to być kościół, szkoła, park. Najważniejsze, aby otoczyć tego dnia kochanego papieża modlitwą.

Warto włączyć się do akcji, wypełniając formularz, indywidualnie lub jako grupa: link>>

mak

 

Zobacz także w e-civitas:

1 pytanie do Rzecznika Episkopatu Polski

Co konkretnie możemy uczynić, aby po tragicznych wydarzeniach w  Gdańsku jednoczyć się w dobrym, przebaczając sobie …