Fot.youtube.com

Karmelitanka Maria Felicja od Jezusa Sakramentalnego została błogosławioną

23 czerwca w Asunción – stolicy Paragwaju, kardynał Angelo Amato ogłosił siostrę zwaną „Chiquitunga” błogosławioną. Jest ona pierwszą beatyfikowaną kobietą pochodzącą z tego kraju.

Maria Felicja urodziła się w 1925 r. na południu Paragwaju. Była radosną i głęboko wierzącą dziewczynką. Jej ojciec nazywa ją „Chiquitunga”, co znaczy „maleńka”. Kiedy miała 16 wstąpiła do Akcji Katolickiej, a także złożyła śluby dziewictwa, pomimo sprzeciwu rodziców. Opiekowała się chorymi i starszymi. Kiedy Ángela Sauá Llanesa, studenta medycyny, rozważała założenie rodziny, przy czym małżeństwo miałoby wyglądać jak rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – po jej narodzinach ślubowali życie w czystości. Dylemat rozwiązał się, kiedy chłopak postanowił zostać księdzem. Postanowiła wstąpić do zakonu, choć odradzali jej to nie tylko rodzice, ale także wielu znajomych, w tym księża, którzy liczyli na jej zaangażowanie w pomoc i działalność charytatywną. Maria Felicja wstąpiła do zakonu karmelitanek w 1955 r.

Niestety już 4 lata później „Chiquitunga” ciężko zachorowała. Zakaźnego zapalenia wątroby nie udało się uleczyć i po kilku miesiącach s. Maria Felicja zmarła. Była to Niedziela Wielkanocna 28 marca 1959 r. Do samego końca zachowała pogodę ducha i radosne usposobienie.

/wj

Zobacz także w e-civitas:

1 pytanie do Rzecznika Episkopatu Polski

Co konkretnie możemy uczynić, aby po tragicznych wydarzeniach w  Gdańsku jednoczyć się w dobrym, przebaczając sobie …