Home / Z życia "Civitas Christiana" / Kolorowo na wałbrzyskich podwórkach

Kolorowo na wałbrzyskich podwórkach

Jedną z wielu inicjatyw dążących do budowania patriotyzmu lokalnego oraz integracji mieszkańców Wałbrzycha jest akcja Kolorowe Podwórka organizowana przez Porozumienie Partnerstwa na rzecz Śródmieścia „EΠCENTRUM”, którego wałbrzyski oddział Civitas Christiana jest członkiem od wielu lat.

Mieszkańcy zgłoszonych podwórek, poza pięknym ich przystrojeniem, mieli za zadanie w tym roku zorganizować podwórkowy piknik, z programem artystycznym dotyczącym historii najbliższego otoczenia lub mieszkańców. Odwiedziliśmy podwórko na ulicy Marszałka J. Piłsudskiego, które w ubiegłym roku zostało nagrodzone I miejscem (pieniądze z nagrody wykorzystano na zakup elementu placu zabaw ze zjeżdżalnią). Lokatorzy dwóch kamienic bardzo się postarali i włożyli wiele pracy w przygotowanie pikniku. Były występy najmłodszych, a to, co najbardziej wzruszało, to opowieść najstarszej mieszkanki kamienicy (94 lata) Pani Marii Zawadzkiej, której słuchały wszystkie pokolenia (dostała od współlokatorów pamiątkowy wazon).

Była zabawa i grill oraz pyszna wata cukrowa dla najmłodszych. Takie działania w dzisiejszej dobie telewizji i komputerów, to naprawdę coś, co trzeba promować i naśladować w innych regionach naszego kraju.

Mirosław Maciejewski

mm