Home / Zapowiedzi / Literacki Piknik w wyjątkowej nadwiślańskiej scenerii

Literacki Piknik w wyjątkowej nadwiślańskiej scenerii

Od 8 do 10 czerwca na Bulwarach Wiślanych zagoszczą książki i pisarze. Spotkania z popularnymi i cenionymi autorami, bogata oferta wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych – a to wszystko w jednej z najatrakcyjniejszych, rekreacyjnych przestrzeni Warszawy!

Na Pikniku zaprezentują się m.in. wydawcy literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, książek artystycznych, albumów, poradników i przewodników, a także wydawcy gier. Na Bulwarach można też będzie kupić książki autorów nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Na plenerowej scenie na barce na Wiśle pojawią się znani i lubiani autorzy, a po spotkaniach można będzie liczyć na autografy. Wśród gości m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Jarosław Grzędowicz, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Katarzyna Miller, Wojciech Chmielarz, Grzegorz Kalinowski, Sławomir Koper, Rafał Kosik, Beata Sadowska, Grzegorz Kapla, Karolina i Maciek Szaciłło, Marek Weiss, Grzegorz Gortat, Natalia Hołownia, Michał Cessanis.
Literacki Piknik nad Wisłą będzie też wyjątkową okazją, by spotkać się z autorami nagrodzonymi w 11. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Będą z nami: Ernest Bryll, Jakub Żulczyk, Anna Bikont, Magdalena Tulli oraz Maria Bigoszewska.

Spotkania poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Marek Przybylik oraz członkowie jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Sprawdź program święta książki: Program 

Literacki Piknik nad Wisłą będzie dla warszawiaków i turystów świetną okazją do zapoznania się z ofertą wydawców i zakupu książek w atrakcyjnych cenach w wyjątkowej, nadwiślańskiej scenerii.

Zapraszamy na Bulwar Jana Karskiego (odcinek na wysokości Zamku Królewskiego) od piątku do niedzieli!

Wstęp wolny!

Piknik Literacki nad Wisłą, Bulwar Jana Karskiego w Warszawie

  • piątek i sobota godz. 11.00-19.00
  • niedziela godz. 11.00-18.00

mak