Home / Z życia "Civitas Christiana" / Medal dla Eweliny Goździewicz
Fot. Rafał Wichniewicz, gniezno24.com

Medal dla Eweliny Goździewicz

Ewelina Goździewicz, która współrealizuje różne przedsięwzięcia środowisk katolickich i jest przewodniczącą gnieźnieńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” – została wyróżniona Medalem Koronacyjnym z okazji święta patrona Gniezna.

– Chciałabym ten medal podzielić pomiędzy osoby, które są zaangażowane w ramach inicjatyw, które są przez nas przygotowywane. Często są to osoby drugoplanowe, dlatego ten medal traktuję jako podziękowanie dla osób technicznych, z którymi mam przyjemność pracować – mówiła Ewelina Goździewicz.

Tradycyjnie, podczas wydarzeń odbywających się z okazji odpustu św. Wojciecha, w Gnieźnie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta. Także i tym razem miała ona szczególne znaczenie dla Pierwszej Stolicy Polski. Spotkanie radnych, parlamentarzystów, duchowieństwa i działaczy różnych organizacji, było okazją do wyróżnienia osób, które aktywnie pracują dla społeczeństwa miasta. Zanim jednak to się stało, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Glejzer przypomniał zgromadzonym na spotkaniu, że w tym roku mija 25 lat od dnia, kiedy to św. Wojciech został ogłoszony Patronem Gniezna. W swoim przemówieniu nakreślił on postać biskupa i męczennika, do którego od przeszło tysiąca lat pielgrzymują wierni, a który stał się także fundamentem współczesnej Polski.

– Magiczność naszego miasta, Pierwszej Stolicy Polski, tworzą ludzie. Nie byłoby tego obrazu Gniezna sprzed tysiąca lat, gdyby nie takie wybitne osoby, jak św. Wojciech, Bolesław Chrobry i inni. Nie byłoby takiego Gniezna dzisiaj, gdyby nie postacie, które mam dzisiaj przyjemność wyróżnić, ale też mówić o ich dokonaniach na różnych płaszczyznach. Są to osoby, bez których życie w naszym mieście byłoby na pewno smutniejsze, trudniejsze, nie byłoby tyle radości na niwie sportowej, społecznej. Są to osoby, które kontynuują politykę pracy organicznej. Dzisiaj, kiedy od stu lat mamy odzyskaną ojczyznę, te osoby, jak mało kto, wpisują się w ten etos pracy – powiedział prezydent Tomasz Budasz.

Za: www.gniezno24.com

mak