Fot. naszawinnica.pl

Milion osób modliło się różańcem o pokój dla Polski i świata

Szacuje się, że nawet milion osób uczestniczyło 7 października w największej od czasu Światowych Dni Młodzieży w Polsce akcji modlitewnej „Różaniec do granic”. Wierni modlili się w 320 kościołach stacyjnych, na terenie 22 diecezji.

– Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową – czytamy na stronie poświęconej akcji modlitewnej.

Odpowiedź wiernych na wezwanie do modlitwy różańcowej „Do Granic” w intencji pokoju w Polsce i na świecie przerosły oczekiwania organizatorów. Szacuje się, że nawet milion osób uczestniczyło w tej największej od czasu Światowych Dni Młodzieży w Polsce akcji modlitewnej. Wierni modlili się w 320 kościołach stacyjnych, na terenie 22 diecezji.

Do włączenia się w modlitewną akcję zachęcały osoby życia publicznego i artyści:

– Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata – tłumaczą intencje akcji organizatorzy.

Akcja modlitewna „Różaniec do granic” odbyła się nieprzypadkowo 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz także w e-civitas:

Papież Franciszek: „nie kradnij” oznacza kochaj twoimi dobrami, wykorzystaj swoje środki, by kochać, tak jak potrafisz

„Nie kradnij oznacza: kochaj twoimi dobrami, wykorzystaj swoje środki, by kochać, tak jak potrafisz” – …