Home / Zapowiedzi / Muzyka i historia w częstochowskich świątyniach

Muzyka i historia w częstochowskich świątyniach

Odkrywanie historii zabytków Częstochowy przy dźwiękach pięknej, krystalicznej muzyki a cappella. Połączenie nowoczesności z tradycją, historii z muzyką, fotografii z architekturą w wyjątkowym festiwalu “Muzyka w Świątyniach”.

Projekt zostanie zrealizowany przez profesjonalnych muzyków Filharmonii Częstochowskiej – Chór Collegium Cantorum, w trzech częstochowskich Kościołach: w Kościele p.w. Najświętszego Imienia Maryi, Kościele św. Jakuba oraz w Kościele św. Zygmunta w dniach 13 – 18 września 2018 r.

“Muzyka w Świątyniach” to swoisty muzyczny wehikuł czasu, którego głównym celem jest zaznajomienie publiczności z historią częstochowskich świątyń i częstochowską muzyką sakralną. Historyczne informacje, fotografie i ciekawostki prezentowane będą w formie nowoczesnych, multimedialnych prezentacji. Ponad to, projekt zakłada zamontowanie w Kościołach specjalnie przygotowanego oświetlenia, którego celem będzie wydobycia ze Świątyń najpiękniejszych elementów, zwrócenie uwagi publiczności na walory architektoniczne i artystyczne znajdujące się w każdym z Kościołów.

„Muzyka w Świątyniach” ma na celu odkrywanie ciekawych zagadnień historycznych i zaznajamianie mieszkańców miasta z bogatą historią zabytków Częstochowy, a co najważniejsze budowanie tożsamości i świadomości regionalnej mieszkańców Częstochowy. Przedstawianie archiwalnych, niedostępnych na co dzień zdjęć Miasta wzbudzi zainteresowanie mieszkańców, rodzin, których korzenie osadzone są w mieście i regionie, jednocześnie zapewniając komunikatywność przekazu.

Podczas koncertów promowana będzie twórczość wybitnych polskich kompozytorów związanych z Częstochową.

 

Wstęp wolny!

Szczegóły na: instytutsztuki.com

mak