Home / Z życia "Civitas Christiana" / Namalowali miejsce Pana Boga w rodzinie
Jury z laureatami konkursu

Namalowali miejsce Pana Boga w rodzinie

Za nami już kolejna edycja konkursu plastycznego, który tym razem nosił tytuł „Miejsce Pana Boga w mojej rodzinie” i przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Ostrołęki i ościennych gmin. Jury, które obradowało w składzie: ks. Robert Kaim SAC – przewodniczący, Janina Pieniążek i Maria Kusiak – członkowie, szczególną uwagę zwracało na oddanie tematu i samodzielność wykonania pracy. Ks. Robert Kaim w słowach skierowanych do opiekunów prosił: „nie narzucajcie dzieciom, co mają rysować, bo to widać w niektórych pracach. Ukierunkujcie je i dajcie swobodę dla ich inwencji twórczej. Dzieci są bardzo mądre i mają wiele do powiedzenia. Pozwólmy im mówić”. I właśnie te prace, gdzie dzieciom pozwolono mówić, zostały nagrodzone.

Wojtuś Łępicki (II miejsce) z opiekunką oglądają nagrodę – Ilustrowaną encyklopedię dla dzieci.
Wojtuś Łępicki (II miejsce) z opiekunką oglądają nagrodę – ilustrowaną encyklopedię dla dzieci.

Jury przyznało następujące miejsca: I miejsce – Hania Żebrowska kl. II,
II miejsce Rafał Dymek-Kalinowski kl. V i Wojtek Łępicki kl. I,
III miejsce – Julia Żebrowska kl. IV
oraz wyróżnienia: Asia Janczewska kl. III, Kacper Gołębiewski kl. III, Mikołaj Biedrzycki kl. III i Oliwia Napiórkowska kl. III.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, wydania encyklopedyczne odpowiednie do ich wieku oraz słodycze. Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta Ostrołęka, Starostwo Powiatowe oraz Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Organizator konkursu – Maria Kusiak, podziękowała dzieciom za trud, jaki włożyły w oddanie tematu w swoich pracach, za to, że własnoręcznie je wykonały i pogratulowała im, życząc dalszych sukcesów nie tylko w konkursach, ale przede wszystkim w nauce. Zwróciła też uwagę opiekunom, że owszem, napłynęły również prace bardzo ładne pod względem artystycznym, ale nie na temat lub niesamodzielne. Takie prace zostały odsunięte od oceny.

Maria Kusiak

mm