Home / Rozmaitości / “Ocalanie” – muzyczny projekt poświęcony utworom maryjnym
Projekt ołtarza, źródło: kaplica.niepokalanow.pl

“Ocalanie” – muzyczny projekt poświęcony utworom maryjnym

Płyta “Ocalanie” będzie cegiełką na powstające Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Złoży się na nią osiem maryjnych utworów tzw. Oratorium o Matce Bożej oraz cztery hymny z Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Autorem słów i muzyki jest o. Grzegorz Kwiecień, franciszkanin.

Utwory, w większości, oparte są na tekstach św. o. Maksymiliana. Dotyczą jego relacji z Maryją. Jeden z nich nawiązuje do aktu oddania się Niepokalanej, inne odnoszą się do historii Niepokalanowa oraz powstania “Rycerza Niepokalanej”. Aranżacją instrumentalną i chóralną zajął się zespół muzyczny Miriam z Niepokalanowa i zaprzyjaźnieni muzycy pod dyrekcją o. Andrzeja Sąsiadka, proboszcza bazyliki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.

Trudno określić jej gatunek. To połączenie orkiestry symfonicznej ze scholą w wersji chóralnej i popową aranżacją. Myślę, że płyta wypełnia pewną lukę na muzycznym rynku

– powiedziała Małgorzata Konkol, pomysłodawczyni projektu.

1 września o godz. 9 w bazylice w Niepokalanowie będzie można posłuchać na żywo Oratorium o Matce Bożej.

Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w uroczystościach inauguracyjnych Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Rejestracja: https://kaplica.niepokalanow.pl/rejestracja/uroczystosc-inauguracji/.

/wj