Olsztyn: „Być świadkiem Miłosierdzia”

U stóp świętolipskiej Matki Jedności Chrześcijan członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z terenu województwa warmińsko-mazurskiego przeżywali swoje Dni Skupienia. Drugie w tym roku okręgowe Dni Skupienia miały poprowadzić do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i w konsekwencji do przejścia przez Bramę Miłosierdzia, która znajduje się w świętolipskiej bazylice.

Miesiąc październik – miesiąc maryjny zachęcił uczestników do szczególnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. W Godzinie Miłosierdzia odprawiona została Droga krzyżowa, której rozważania zostały zaczerpnięte z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na drugim miejscu, wspólnota zgromadzona w Świętej Lipce, wysłuchała dwóch konferencji – o bł. Władysławie Bukowińskim i o roli apostolstwa świeckich.

Kulminacyjnym punktem spotkania miał miejsce w niedzielne przedpołudnie. Było to odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przejście przez Bramę Miłosierdzia oraz Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego w bazylice.

Mateusz Rutynowski

/ss

Zobacz także w e-civitas:

Legnica: „Wezwani przez Kościół by odżałować swoje grzechy”

Wspólna modlitwa oraz nauka rekolekcyjna zebrała członków z terenu Oddziału Okręgowego we Wrocławiu, by jeszcze …