Home / Zapowiedzi / Pamiętajmy o Gietrzwałdzie!
Fot. archidiecezja warmińska

Pamiętajmy o Gietrzwałdzie!

Zapraszamy na uroczystości 141. rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie w dniach 8-9 września.

W zeszłym roku przeżywaliśmy już 140. Rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, na ziemi warmińskiej. Chodzi jednak nie tylko o to, by rocznice objawień świętować, ale także o to, by poznawać przekazane przy okazji orędzie i nim żyć. A tym przypadku idzie o sprawę wyjątkowej wagi, bardzo aktualną – mówi Aneta Kowalska-Siedlecka, z-ca Dyrektora Oddziału Okręgowego w Olsztynie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Szczegółowe informacje na plakacie:

Objawienia w Gietrzwałdzie – seria jedynych zatwierdzonych przez Kościół objawień w Polsce, do których doszło we wsi  Gietrzwałd na Warmii.  Wydarzenia miały miejsce w 1877 roku, gdy od 27 czerwca do 16 września Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom na przykościelnym klonie. Wizjonerkami były dwie nastolatki – trzynastoletnia Justyna Szafryńska oraz dwunastoletnia Barbara Samulewska.

Maryja powiedziała, że Kościół na ziemiach polskich nie będzie prześladowany, a polskich kapłanów będzie więcej, jeśli ludzie będą się modlić i odmawiać różaniec.

Dziewczynki zadały pytanie: Kto Ty Jesteś? Usłyszały wypowiedziane po polsku słowa: – Jestem Najświętsza Maryja Niepokalanie Poczęta. A na pytanie: „Czego żądasz Matko Boża?” – padła odpowiedź: – Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec! Jednym z efektów objawień w Gietrzwałdzie było prawie powszechne odmawianie Różańca w domach.

Na początku objawień i na ich końcu Maryja powiedziała:

„Odmawiajcie Różaniec! Łaski wyproszone przez tę modlitwę będą dla was zbawienne i doprowadzą was do szczęścia wiecznego w niebie”.

Organizatorem obchodów rocznicy jest: Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – Kanonicy Regularni

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/268830950619534/

/mak