Fot. materiały prasowe

Papież Franciszek zagrał w filmie

Pierwszy raz w historii kina papież zagrał samego siebie! „Tam, gdzie mieszka Bóg” – argentyński film dla dzieci na ekranach kin w Polsce już 20 kwietnia.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to produkcja oparta na historiach biblijnych. Skierowana jest do dzieci. Opowiada o sile nadziei, wiary i odwadze.

Mały Andrew (w tej roli Kyle Breitkopf znany m.in. z roli Milesa z hitu kinowego „Cudowny chłopak”) ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W poszukiwaniu kolegi wyrusza czwórka przyjaciół ze szkoły, czekają ich liczne przygody podczas drogi przez wielki las. W trakcie wyprawy zrozumieją, że dzięki Bożej pomocy poradzą sobie z każdym problemem.

                                  Fot. materiały prasowe

Po raz pierwszy w historii w filmie fabularnym wziął udział papież, który zagrał samego siebie.

Nasz film wyrósł z pragnienia papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa – tłumaczy współreżyserka, Graciela Rodriguez. Pytanie zadane Ojcu Świętemu w filmie brzmiało: – Jak i gdzie dzieci mogą poznać Jezusa?. Odpowiedź, którą widzowie znajdą w filmie brzmi: „Czytając Ewangelię, ucząc się katechizmu, rozmawiając z Nim”.

Polski dystrybutor podkreśla: „Tam, gdzie mieszka Bóg” to opowieść „podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii”.

Premiera „Tam, gdzie mieszka Bóg” odbyła się w Watykanie i – obok pokazu „Milczenia” Martina Scorsese – była jedyną tego rodzaju projekcją filmową w Stolicy Apostolskiej w 2017 roku.

Zobacz zwiastun:

„Tam, gdzie mieszka Bóg” jest produkcją z 2017 r, powstałą w Argentynie. Na ekrany polskich kin trafi 20 kwietnia 2018 r. Patronat medialny objęła Katolicka Agencja Informacyjna.

mak

Zobacz także w e-civitas:

Dalej możesz pomagać!

Największa charytatywna trasa koncertowa Betlejem w Polsce dobiegła końca. Jednak nadal możemy pomagać kupując płytę …