Home / Z życia "Civitas Christiana" / Prof. Gwiazdowski: Katolicka Nauka Społeczna i liberalizm (WIDEO)
W debacie eksperckiej "Powołanie lidera biznesu" I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie wzięli udział: prof. dr hab. Aniela Dylus (UKSW), Maciej Gnyszka, założyciel Towarzystw Biznesowych oraz Gnyszka Fundraising Advisors, dr hab. Robert Gwiazdowski, prof. Uczelni Łazarskiego, ekspert w dziedzinie myśli prawnej i ekonomicznej, ks. Grzegorz Piątek SCJ, koordynator Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”, mons. Adriano Vincenzi, prezes Fundacji Giuseppe Toniolo w Weronie. Dyskusję moderował ks. dr Dariusz Wojtecki, Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku / screen youtube.com

Prof. Gwiazdowski: Katolicka Nauka Społeczna i liberalizm (WIDEO)

–  Katolicka nauka społeczna i liberalizm mają wiele cech wspólnych, m.in. indywidualizm, wolność jednostki – przekonywał dr hab. Robert Gwiazdowski, prof. Uczelni Łazarskiego, podczas debaty eksperckiej “Powołanie lidera biznesu” w ramach I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie.

Mówiąc o wolności jednostki dr hab. Robert Gwiazdowski zaznacza, że istnieją granice tej wolności, a wyznacza je prawo do wolności drugiego człowieka.

I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej “Od teorii do praktyki” odbywał się 5-6 października w Warszawie. Na dwudniowy program złożyły się panele eksperckie (specjaliści KNS m.in. z Włoch i Słowacji), warsztaty biznesowe i ekspozycje podmiotów, dla których punktem odniesienia w działalności publicznej, ekonomicznej czy opiniotwórczej jest Ewangelia. Tego typu formułę namysłu nad społeczną doktryną Kościoła zaproponowało po raz pierwszy w Polsce Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

 

Materiał wideo został zrealizowany przez Salve TV
Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

 

mk