Home / Rozmaitości / Przenieś się do czasów Jezusa
sladamijezusa.pl

Przenieś się do czasów Jezusa

Od 29 marca 2019 roku, dzięki wyjątkowej wystawie można przenieść się do Jerozolimy za czasów Jezusa. „Śladami Jezusa” to wysokiej jakości oferta kulturalna, która łączy edukację z ewangelizacją. Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca bieżącego roku.

Wystawa „Śladami Jezusa” jest interaktywną podróżą do Jerozolimy sprzed 2000 lat. Dzięki porywającej narracji i spektakularnym multimediom, można znaleźć się w centrum wydarzeń Wielkiego Tygodnia, który zmienił historię świata. Narratorem wystawy jest wybitny aktor Piotr Fronczewski, a opiekunem merytorycznym franciszkanin o. Narcyz Klimas OFM, ekspert w tematyce Bożego Grobu, służący od 20 lat w Jerozolimie.

– Wystawa została zaprojektowana tak, by przemawiać zarówno do umysłu, jak i serca. Dostarcza wiedzę i oferuje duchowe przeżycie. Zwiedzający będą mogli między innymi stanąć u stóp Golgoty, poznać historię Bożego Grobu, obejrzeć wyjątkowe obiekty związane z życiem Jezusa i pomyśleć o swojej roli w tej opowieści. Ta wystawa to dobre uzupełnienie wielkopostnych rekolekcji – mówi Krzysztof Noworyta ze studia kreatywnego Tengent, które jest producentem i pomysłodawcą wystawy.

Wystawa kierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, zarówno do młodzieży wczesnoszkolnej, jak i seniorów. To projekt misyjny, który jak najbardziej potrzebny jest w dzisiejszych czasach.

Realizatorem jest studio kreatywne Tengent – zespół doświadczonych twórców (realizacja m.in. wystawy Muzeum Historii Polski czy filmu „Miasto ruin”).

Honorowy patronat nad wystawą objęli: ks. kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski, ks. bp Romuald Kamiński, o. Francisco Patton ofm – kustosz Ziemi Świętej oraz ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Urząd Dzielnicy Wilanów.

Ekspozycja znajduje się w sąsiedztwie Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, przy ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00 oraz od soboty do niedzieli 9.00-21.00. Czas przejścia wystawy to ok. 45 min. Bilety (na konkretną godzinę) są dostępne na stronie: www.sladamijezusa.pl oraz u partnerów eventim i ebilet.

/md