Bp Grzegorz Ryś / Fot. Eliza Bartkiewicz, EpiskopatNews

Przyjdźcie! Bardzo serdecznie was zapraszam! Będę tam na was czekał! – apel bp. Rysia

Biskup Grzegorz Ryś zaprasza na „Arenę Młodych”, która odbędzie się 20-21 marca w Łodzi.

„Atlas Arena może stać się, jak sądzę, w czasie tych kilku godzin miejscem spotkania z Chrystusem żyjącym w swoim Słowie, w Eucharystii i sakramencie pokuty. Myślę, że to będzie jakieś zmaganie. Jestem absolutnie pewien, że podobnie jak w zapasach z Księgi Rodzaju (między Bogiem a Jakubem) każdy z nas może wejść w te wydarzenia i okazać się zwycięzcą razem z Panem Bogiem, czego wam życzę” – powiedział arcybiskup.

 

Projekt „Arena Młodych” to dwudniowe przedsięwzięcie ewangelizacyjne. Skupia dwadzieścia tysięcy uczniów łódzkich szkół, którzy gromadzą się w jednym miejscu, aby modlić się i rozważać Słowo Boże w kontekście biblijnym. Uczestnicy uczestniczą w konferencji i słuchają świadectw rówieśników.

Jest to wspaniała szansa, aby zadbać o swoją wiarę przez sakrament pokuty oraz adorację Najświętszego Sakramentu.

Chętni do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu mogą zgłaszać się przez stronę: http://www.katecheza.lodz.pl/ lub osobiście u katechetów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Patronatem medialnym nad „Arenę Młodych” objęła Katolicka Agencja Informacyjna.

Serdecznie zapraszamy!

mak

Zobacz także w e-civitas:

Zamość: spotkanie poświęcone twórczości J.R.R. Tolkiena

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zamościu zaprasza na spotkanie poświęcone twórczości J.R.R. Tolkiena pt. ,,W …