Home / Wiara Wspólnota Kościół / ŚDM: do Panamy pojedzie oryginalna figurka Matki Bożej Fatimskiej
Fot. Manuel González Olaechea, źródło: wikimedia.org

ŚDM: do Panamy pojedzie oryginalna figurka Matki Bożej Fatimskiej

Po raz pierwszy od 2000 r., figurka opuści Fatimę. Decyzję o zgodzie na peregrynację wydał rektor tamtejszego sanktuarium, motywowany szczególnym nabożeństwem, jakim darzył figurkę Jan Paweł II, inicjator ŚDM, oraz maryjnością Panamczyków.

Miejscem, w którym m.in. znajdzie się figurka, będzie kaplica adoracji w klasztorze Misjonarek Miłości, leżącym przy parku, w którym będą odbywać się główne wydarzenia spotkania młodzieży. Pojawi się także podczas czuwania i odmawiania różańca z papieżem  oraz Mszy zwieńczającej spotkanie z młodymi w Panamie. Całkowity czas, jaki spędzi figurka w państwie organizującym ŚDM, zamknie się w dniach od 21 do 29 stycznia 2019 r.

Warto przypomnieć także o tym, że do Panamy uda się również ikona Matki Bożej Częstochowskiej, która peregrynuje po świecie w intencji obrony cywilizacji życia. Postać Maryi będzie bardzo istotna dla przyszłorocznego wydarzenia, o czym wspominał także koordynator generalny komitetu organizacyjnego ŚDM w Panamie, ks. Romulo Aguilaro. Jedną z głównych postaci, podczas spotkania młodych, będzie Matka Boża Starsza – patronka Panamy. Zachęcono również episkopaty na całym świecie, by młodzi przybywający na ŚDM, zabrali ze sobą wizerunki maryjne, najbardziej czczone w ich krajach.

/wj