Home / Z życia "Civitas Christiana" / Spotkanie podsumowujące etapy diecezjalne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Spotkanie podsumowujące etapy diecezjalne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Na starcie nowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – we wtorek, 4 września 2018 r. – spotkaliśmy się w Warszawie, by podziękować osobom pomagającym w organizacji etapów diecezjalnych XXII OKWB w archidiecezji warszawskiej i warszawsko-praskiej.

Na początku Agnieszka Zalewska przypomniała zgromadzonym przebieg etapów diecezjalnych, Spotkania Młodych z Biblią i Finału w Niepokalanowie.

W naszych progach zagościła również Martyna Zarzycka, która zajęła trzecie miejsce podczas Finału Konkursu. Laureatka podzieliła się wspomnieniami i fotografiami z pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła, którą wygrała w Konkursie.

Swoimi doświadczeniami podzielili się również przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy podczas etapu diecezjalnego w archidiecezji warszawskiej poprowadzili warsztaty misyjne dla młodzieży.

Agnieszka Zalewska oraz Kamil Sulej wręczyli osobom zaangażowanym w przygotowywanie etapów diecezjalnych Konkursu dyplomy oraz upominki. Goście zasiedli do wspólnego stołu i z radością wymieniali się uwagami i doświadczeniami konkursowymi oraz organizacyjnymi. We wspaniałej atmosferze zostały omówione plany na kolejną edycję OKWB, czyli spotkań młodzieży ze Słowem Bożym.

Warto w tm miejscu wspomnieć, co przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, Tomasz Nakielski, powiedział podczas finału w Niepokalanowie:

– Konkurs to jest pewna formuła. To jest dzieło spotkania z drugim człowiekiem i Słowem Bożym. Ważniejsze jest to, by u schyłku życia móc powtórzyć za św. Pawłem: “W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Fot. Katarzyna Ozga

/mak