Home / Książki / Stanisław Poczobut-Odlaniecki – Smutna miłość kresowa

Stanisław Poczobut-Odlaniecki – Smutna miłość kresowa

Stanisław Poczobut-Odlaniecki – przewodnik po Białorusi, pisarz, gawędziarz, kopalnia wiedzy o pozostałościach polskości na Kresach Wschodnich, tym razem oddaje na ręce czytelnika powieść historyczną. Akcja książki “Smutna miłość kresowa. Fragmenty notatek Polaka oficera Sowieckiej Armii”  rozgrywa się na dobrze znanych autorowi terenach białoruskich w trudnych czasach dwudziestolecia międzywojennego oraz II wojny światowej. Czy miłość jest zdolna pokonać przeciwności losu? Czy w zindoktrynowanej sowieckiej armii jest szansa na przetrwanie Polaka-patrioty?

Słowo od Autora (fragment)
Grubą stertę wyblakłych zeszytów otrzymałem od Leona Podlacha. Słynął w Grodnie jako wariat, sprawiedliwiej mówiąc, więcej przypominał Don Kiszota z charakteru, a z wyglądu Rumcajsa. Był to człowiek popularny, trybun w sprawie polskiej, poeta. Spieszył się gdzieś, wsunął mi w ręce pakunek i zwiał „w polskiej sprawie”. Już z dala usłyszałem: 
– To nie moja sprawa, nienawidzę prozy, szczególnie z epoki kamienia. Zrób coś z tym lub weź grzech na duszę i wyrzuć do śmietnika…

Miłość I Miłość II

Książka do nabycia:

http://travel.vostok.travel.pl/sklep/

ss