Toruń: Wernisaż prac Jerzego Tomaszka – Akwarele

Działająca w ramach Oddziału Stowarzyszenia w Toruniu, Galeria Omega im. Marka Hoffmanna serdecznie zaprasza na wystawę prac Jerzego Tomaszka. Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18:00.

Jerzy Tomaszek

Urodziłem się 13 maja 1951 w Katowicach. Po ukończeniu Liceum Plastycznego w Tarnowie podjąłem studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od czasów liceum moją ulubioną techniką jest akwarela. Maluję głównie martwe natury- olbrzymim natchnieniem zawsze była dla mnie żona, również malarz. Dzięki jej gustowi i elegancji dom zawsze był pełen tematów do malowania. Inspirują mnie również pejzaże, zarówno te z najbliższej okolicy jak i widoki z podróży – w szczególności morze. Na co dzień pracuję z młodzieżą niepełnosprawną jako terapeuta, a wieczorami układam bajki dla wnuków.

Martwe natury Jerzego Tomaszka tworzą świat sam w sobie. Malowane subtelnymi kolorami, poprzez piękne i zarazem tajemnicze światło ukazują rzeczy w pełnej ich istocie. To już nie są martwe przedmioty ,porzucone, przypadkowe, zużyte. One zaczynają istnieć i mówić, stają się narzędziami najgłębszego poznania rzeczywistości. Tak właśnie manifestuje się prawdziwa sztuka.

ze wstępu do katalogu Ogólnopolska Wystawa
Malarstwa – Techniki Wodne. Poznań 2010
Janusz Raczkiewicz

Ekspozycja otwarta w dniach 20.04.-09.05.2017

/ss

Zobacz także w e-civitas:

Warszawa: Wkrótce koncert „Civis Christi” ku pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego

28 maja mija 37. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia i patrona Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – …