Home / Biblia / Tydzień Biblijny: Miłość a miłosierdzie (AUDIO)
fot. marklucz/morguefile.com

Tydzień Biblijny: Miłość a miłosierdzie (AUDIO)

Miłosierdzie jest słowem, które najpełniej objawia Boga i które najbardziej syntetycznie mówi nam o Nim. Przekonujemy się o tym studiując Pismo Święte, w którym od początku do końca Bóg daje się nam poznać jako miłosierny Ojciec. Wraz z tym zapewnieniem o miłości Boga względem człowieka, otrzymujemy także wezwanie, byśmy miłosierdzie uczynili najwyższym prawem naszego życia.

Kiedy Jezus mówi o miłości, nie mówi o emocjach i uczuciach, ale o konkretnej postawie względem drugiego człowieka, także nieprzyjaciela, od którego zaznaliśmy zranienia i krzywdy. Tę biblijną naukę pomaga nam zrozumieć ks. Mariusz Górny, biblista z Towarzystwa św. Pawła.

Audycja została przygotowana w związku z 8. Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym. Wspólnie z Radiem Jasna Góra Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przygotowało pięć sześciominutowych rozważań, które mają pomóc w przeżyciu tego szczególnego czasu.

Tegoroczny Tydzień Biblijny przebiega pod hasłem: “Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” i nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego oraz do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czym jest Miłosierdzie w Piśmie Świętym? Co o nim mówi Stary i Nowy Testament? m.in. na te pytania odpowiada ks. Mariusz Górny, biblista z Towarzystwa św. Pawła.

Celem Tygodnia Biblijnego jest ożywienie duszpasterstwa biblijnego i przypomnienie wiernym o znaczeniu słowa Bożego, które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

mk