Home / Rozmaitości / Uratuj kogoś razem z Caritas Polska!

Uratuj kogoś razem z Caritas Polska!

UratujeCie.pl to serwis charytatywny prowadzony przez Caritas Polska, działający w ramach jego niekomercyjnej i nieodpłatnej działalności statutowej. Celem UratujeCie.pl jest budowanie społeczności osób i firm, chcących wspierać osoby w potrzebie, wykorzystując do tego Internet.

Caritas Polska chce realizować misję Dobrego Samarytanina wynikającą z chrześcijańskiego powołania do miłości bliźniego. Serwis UratujeCie.pl działa we współpracy z diecezjalnymi oddziałami Caritas w Polsce, których jest obecnie 44.

Każdy może zostać beneficjentem zbiórki prowadzonej na UratujeCie.pl. “Jeśli jesteś osobą w trudnej sytuacji życiowej, chorą, ubogą, aktywnie poszukującą wsparcia, która wyczerpała możliwości uzyskania dofinansowania ze środków publicznych (PFRON, OPS) możesz skorzystać z pomocy darczyńców serwisu UratujeCie.pl. Warunkiem rozpoczęcia zbiórki jest dostarczenie niezbędnych dokumentów oraz gotowość do wskazania osób w środowisku lokalnym, które mogą zaangażować się w realizację działań promujących zbiórkę” – czytamy w serwisie.

Pomaganie jest banalnie proste. Należy zastanowić się i wybrać osobę, którą chcemy wesprzeć. Następnie należy wpłacić kwotę, którą chcemy przekazać. Można również zacząć promować serwis UratujeCie.pl w otoczeniu lokalnym. Warto poinformować o zbiórce swoich bliskich, znajomych, sąsiadów czy parafian. Caritas Polska zachęca do tego, aby korzystać z mediów społecznościowych i materiałów promocyjnych. Caritas proponuje, aby zgłosić się do biura Caritas Diecezji organizującej zbiórkę, zostać wolontariuszem lub włączyć się w przygotowanie wydarzeń organizowanych na rzecz zbiórki.

Więcej informacji można uzyskać na: https://uratujecie.pl.

/md