Home / Z życia "Civitas Christiana" / Video relacja z wręczenia 40 Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia

Video relacja z wręczenia 40 Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia

18 kwietnia wręczyliśmy już po raz 40 Śląskie Nagrody im. Juliusza Ligonia. Kapituła przyznała statuetki “za istotny wkład w rozwój życia społecznego, kulturalnego, artystycznego i naukowego ziemi śląskiej, w tworzenie jej historii i kształtowanie współczesności w duchu idei głoszonych przez patrona nagrody” trzem laureatom.
Ks. prałat Władysław Nieszporek z Piekar Śląskich otrzymał nagrodę za twórczy wkład w rozwój kultu Matki Boskiej Piekarskiej — Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Pani prof. dr hab. Katarzyna Olbrycht z Zakładu Edukacji Kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego — za konsekwentne rozwijanie pedagogiki o inspiracji personalistycznej i chrześcijańskiej. Przyznano także nagrodę dla instytucji: otrzymał ją zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny — w 60. rocznicę istnienia — za twórczy wkład w rozwój kultury polskiej. W imieniu zespołu statuetkę odebrał dyrektor Zbigniew Cierniak.

Głos zabrał wicewojewoda śląski Piotr Spyra oraz prezydent Piekar Śląskich Stanisław Korfanty. Ze strony “Civitas Christiana” imprezę podsumował wiceprzewodniczący Rady Głównej Tomasz Nakielski. Wieczór uświetnił pięknym występem, zespół “Śląsk”, którym odwdzięczył się za przyznaną nagrodę.

 

(zdjęcie ze strony Uniwersytetu Śląskiego)

Dodaj komentarz