Home / Biblia / W sieci ruszył adwentowy #ABS

W sieci ruszył adwentowy #ABS

Apostolstwo Bożego Słowa #ABS to odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, by uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej stawali się w swoich środowiskach apostołami Bożego Słowa. Takim naturalnym środowiskiem młodych jest dziś sieć internetowa, a w niej serwisy społecznościowe i tam właśnie w Adwencie trwa akcja #ABS.

Z pewnością przy lekturze Słowa Bożego masz wiele przemyśleń. Zapraszamy Cię do podzielenia się nimi. Codziennie w Adwencie na fanpage’u facebook.com/konkursbiblijny jest publikowany wybrany fragment Pisma Świętego. Możesz odnieść się do niego na różne sposoby: napisać krótki tekst, załączyć film lub grafikę, podłączyć link do materiału w sieci, który Twoim zdaniem najlepiej pasuje do wybranego fragmentu albo dać swój komentarz pod zamieszczonym postem.

Słowo Boże jest żywe, skuteczne i działa na różne sposoby, często łamiąc schematy naszych przewidywań. Tak działa ewangelizacja. Włączając się w projekt Apostołów Bożego Słowa #ABS, dzielimy się Ewangelią w sieci, która dla nas, młodych, stanowi przestrzeń dynamicznego wyrazu siebie. Całokształt naszych przemyśleń, inspiracji i dobrych natchnień będzie nie tylko odpowiedzią na papieskie wezwanie, ale także swego rodzaju e-rekolekcjami adwentowymi. Dlatego warto pisać, linkować i lajkować #ABS! Raz w tygodniu organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej będzie losować zestawy upominkowe dla Apostołów Bożego Słowa.

Więcej o konkursie i akcji na www.okwb.pl

Do udziału zaprasza Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”.

 

mk