Home / Zapowiedzi / Widowisko historyczne na fasadzie pałacu

Widowisko historyczne na fasadzie pałacu

W czasie mappingu 3D, przygotowanego przez Instytut Pileckiego, zobaczycie niezwykłe widowisko, a w nim Warszawę – bijące serce państwa. Zapraszamy 1 września.

Czym jest video mapping 3D (zwany też mappingiem przestrzennym)? – Jest stosunkowo nową formą video artu, sztuki wizualnej. Najprościej rzecz ujmując: to rozświetlanie trójwymiarowych obiektów i ich elementów za pomocą światła projektorów. Dzięki temu możliwe są projekcje na dużych powierzchniach, takich jak ściany i fasady budynków. Mapping 3D pozwala zamienić szare ściany zamku czy fabryki w multimedialny show. Istotnym elementem dobrego mappingu jest jego synchronizacja z dźwiękiem, tak by muzyka lub inne dźwięki stymulowały dodatkowo błysk lub ruch.

Instyt Pileckiego zaprasza pierwszego dnia września do podróży w czasie. Fasada Pałacu Staszica w stolicy ożyje, by poprowadzić publiczność przez historię Warszawy w XX i XXI wieku.

Od odzyskania przez Polskę niepodległości aż po czasy współczesne – Warszawa doświadczyła odrodzenia i rozkwitu, terroru i cierpienia. Nigdy jednak nie utraciła pragnienia wolności.

1 września g. 21.00 – zapraszamy przed fasadę Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72 w Warszawie!

Kolejne pokazy co 15 min. do północy.

mak