Home / Wiara Wspólnota Kościół / “Wracamy po jednego z nas” – wznowiono poszukiwania księdza Grzywocza

“Wracamy po jednego z nas” – wznowiono poszukiwania księdza Grzywocza

Duszpasterz zaginął rok temu w Alpach. W tym czasie ratownicy organizowali szkolenia i zbierali fundusze, aby wznowić akcję poszukiwawczą.

W akcji bierze udział Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Poszukiwania rozpoczynają 20 lipca. Teren jest bardzo ciężki, wymagający specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności.

Na Facebooku można przeczytać informację: “wracamy po jednego z nas, Polaka, to jest w naszych głowach”.

Ks. Krzysztof Grzywocz – doktor teologii duchowości, kierownik duchowy, wieloletni ojciec duchowny w opolskim seminarium, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, był cenionym rekolekcjonistą, egzorcystą i terapeutą. Był także autorem wielu publikacji takich jak: „Wartość człowieka”, „W mroku depresji”, „Uczucia niekochane”. Pozostaje w pamięci jako orędownik i piewca przyjaźni, serdecznych spotkań i ogromnej roli odpoczynku w naszym życiu. 17 sierpnia 2017 roku zaginął w Alpach Lepontyńskich w Szwajcarii.

                       ks. Krzysztof Grzywocz

Ratownicy są wolontariuszami i podejmują się zadania odnalezienia księdza charytatywnie. W Alpy wyrusza grupa aż ośmiu ratowników, którzy na czas wyprawy biorą specjalnie urlop.

Co ich motywuje? – “Nikt nas nie wysyła, nie prosi, to drzemie w nas, w środku, w naszych sercach. Jedziemy po to, aby odnaleźć Polaka” – piszą.

Szef akcji zaznacza, że będzie ona prowadzona po włoskiej stronie Alp, bo szwajcarska została dokładnie przeszukana w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku. Ratownicy zakładają, że jedyną możliwą przyczyną zaginięcia księdza Grzywocza był nieszczęśliwy wypadek i bardzo możliwe, że ksiądz osunął się na stronę włoską.

Szczegóły akcji można śledzić na Facebooku: Poszukiwania – Alpy 2018

               Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza

mak