Home / Zapowiedzi / Wrocław: wernisaż “Mater Dolorosa”

Wrocław: wernisaż “Mater Dolorosa”

Galeria Kuźnicza zaprasza na wernisaż Aleksandry Lis “Mater Dolorosa”. 

Wernisaż odbędzie się 25 lutego 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w „Civitas Christiana” Wrocław, ul. Kuźnicza 11-13 (I piętro).

Aleksandra Lis
Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, obecnie pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Przyrodniczym, doktorem habilitowanym nauk technicznych w dziedzinie architektura i urbanistyka, w specjalności architektura krajobrazu.
Znakiem rozpoznawczym obrazów Aleksandry Lis jest powrót do realistycznego ale równocześnie ekspresyjnego przedstawienia człowieka z całą paletą emocji wywołanych chwilą, nastrojem, sytuacją. Twarz i postać człowieka, w zależności od obrazu, staje się niezależną opowieścią (w obrazach portretowych) lub jej kluczowym elementem (w obrazach narracyjnych). Opowieść o człowieku odczytywana jest z jego wizerunku ale także z miejsca, jakie zajmuje w danym punkcie czasu i przestrzeni. Niejednokrotnie, dla przekazania prawdy o tym miejscu, malarka sięga do symbolicznych, wielowarstwowych form przekazu wizualnego, jednak wciąż pozostając w nurcie sztuki przedstawieniowej.
Strona artystki: https://olalis.netgallery.eu/

/md