Home / Rozmaitości / Wystawa APOKALIPSA: Dürer – Lebenstein – Majka

Wystawa APOKALIPSA: Dürer – Lebenstein – Majka

Jeszcze do 29 września 2019 roku można obejrzeć wystawę APOKALIPSA: Dürer – Lebenstein – Majka. Do zobaczenia w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

Wystawa prezentuje trzy cykle ilustracji do Apokalipsy św. Jana, stworzone przez Albrechta Dürera (1496-1498), Jana Lebensteina (1985) i Artura Majkę (2018-2019).

Zestawienie tych trzech serii, stworzonych w różnych czasach i okolicznościach, ale ilustrujących ten sam tekst – Apokalipsę wg św. Jana, jeden z najbardziej tajemniczych, fascynujących i ważnych tekstów kręgu kultury biblijnej – pozwala nawiązać dialog między dziełami i artystami na pozór bardzo różnymi, uzmysławia nam wspólnotę inspiracji i kodów kulturowych, przekraczającą czas i przestrzeń. Zarazem podkreśla także oryginalność każdego z artystów, tak różnie interpretujących ten sam temat, w zależności od własnego stylu, rozumienia tekstu i wreszcie epoki, w której przyszło im tworzyć.

Wystawa „Apokalipsa” to już trzecia ekspozycja powstała we współpracy Muzeum Archidiecezji Warszawskiej z Paryską Galerię Roi Doré. Wcześniejsze wystawy to „Sztuka Krzyża. Krzyż w sztuce” 2017, „Beksiński – In hoc signo vinces” 2018.

Więcej informacji: http://maw.art.pl/?exhibition=apokalipsa

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej/md