piątek , 19 Styczeń 2018

Zielona Góra: Koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Zielonej Górze zaprasza na koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowany we wtorek 28 lutego 2017 r. o godzinie 13.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze.

Koncert dedykowany Żołnierzom Wyklętym zatytułowany „Cześć i Chwała Bohaterom” wykona zespół muzyczny Contra Mundum charakteryzujący swoją twórczość jako rock patriotyczny. „Muzyka rockowa nie musi stać w sprzeczności do patriotyzmu, historii Narodu, szacunku do Bohaterów i pamięci o przelanej przez Nich krwi” – głosi przesłanie formacji.

– Zaproszenie do udziału w wydarzeniu artystycznym mającym upamiętnić Żołnierzy Niezłomnych jest skierowane przede wszystkim do uczniów zielonogórskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i ma stanowić swoistą lekcję historii – tłumaczy Piotr Jankowiak z „Civitas Christiana”.

Udział w koncercie jest bezpłatny. Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 21 lutego 2017 r. pod numerem tel.: 783 981 827. Na wydarzenie zapraszają: Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Zielonej Górze i Radni Miasta Zielona Góra.

Plakat: tutaj

mk

Zobacz także w e-civitas:

Msza św. dziękczynna po uznaniu dekretu o heroiczności cnót Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” w Warszawie oraz Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapraszają w piątek …