Na zdjęciu: ks. dr Marek Łuczak, podczas referatu w ramach IX Ogólnopolskiej Konferencji "Dziennikarz między prawdą a kłamstwem" w Łodzi, 24.10.2015 r. / fot. Marcin Kluczyński

Zmarł ks. Marek Łuczak – redaktor i znawca mediów, kapłan przez wiele lat związany z „Civitas Christiana”

Z żalem przyjęliśmy wiadomość, iż 27 maja w nocy zmarł w wieku 46l. ks. Marek Łuczak, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w archidiecezji katowickiej, konsultant Miesięcznika „Civitas Christiana”. Duchowny był profesorem na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracował w redakcji tygodnika „Gość Niedzielny”, następnie jako sekretarz Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Odszedł do Pana w 21. roku kapłaństwa.

Urodził się 15 stycznia 1972 r. w Katowicach. Był absolwentem Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie oraz Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, gdzie uzyskał święcenia kapłańskie 10 maja 1997 r.

ks. Marek Łuczak / Miesięcznik „Civitas Christiana”

Kapłan archidiecezji katowickiej, konsultor Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, delegat arcybiskupa katowickiego ds. dialogu z Niewierzącymi, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia  „Civitas Christiana” w archidiecezji katowickiej, wiceprezes częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Piastował stanowisko kierownika Katedry Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz był profesorem tej uczelni. Wieloletni redaktor, a następnie sekretarz redakcji w Tygodniku Katolickim „Niedziela”. Wcześniej pracował w „Gościu Niedzielnym”.

Przeżył 46 lat, z czego 21 w Chrystusowym kapłaństwie.

Ceremonie pogrzebowe:

wtorek, 29 maja, godz. 15.00 – eksportacja w kościele św. Jana Nepomucena w Łagiewnikach Śląskich
środa, 30 maja, godz. 12.00 – Msza św. w kościele św. Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

mk

 

Zobacz także w e-civitas:

Nowy Sącz: spotkanie z ks. Ireneuszem Stolarczykiem

Z uwagą i niepokojem śledzimy proces określany mianem globalizacji. Mamy nadzieję, że wyda ona dobre …