Home / Historia / Życie w ruinach. Wystawa Caritas Polska “Aleppo2019 – Warszawa1944”
Caritas Polska

Życie w ruinach. Wystawa Caritas Polska “Aleppo2019 – Warszawa1944”

Dwie rzeczywistości zrujnowanych wojną miast – Warszawy i Aleppo – połączyła Caritas Polska w specjalnej wystawie. Odważne zestawienie fotografii ma na celu uwrażliwienie na obecny dramat mieszkańców Syrii. Wystawę można oglądać od 1 sierpnia w symbolicznych miejscach Warszawy. Inauguracja odbyła się 1 sierpnia w Bazylice św. Krzyża.

Ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska, zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy „Aleppo2019 – Warszawa1944”. To poruszające połączenie fotografii wielkoformatowych przedstawiających zniszczone Aleppo oraz zrównaną z ziemią Warszawę. Inauguracja odbyła się 1 sierpnia 2019 r. po Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. To wyjątkowa świątynia, która pozostała w pamięci mieszkańców Warszawy 1944 roku za sprawą zdewastowanej figury Chrystusa, którą zwaliły na ziemię niemieckie bombardowania.

Na miejscu będzie możliwość pobrania materiałów promocyjnych dotyczących programu Rodzina Rodzinie, który od października 2016 roku niesie regularną pomoc dla 9000 syryjskich rodzin w Aleppo. Od początku trwania programu polskie rodziny za pośrednictwem Caritas Polska przekazały ponad 46 mln złotych na potrzeby mieszkańców Syrii. Więcej informacji o programie, bieżącej sytuacji na miejscu oraz możliwości wsparcia Syryjczyków można znaleźć na stronach rodzinarodzinie.caritas.pl i bliskiwschod.caritas.pl. Wsparcie można okazać wysyłając SMS charytatywny o treści RODZINA na numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Caritas Polska/md