Śp. o. Jerzy Tomziński dla Civitas Christiana – przypominamy niezwykłe rozmowy

Udostępnij artykuł:
Wołanie do Narodu: zacznijcie myśleć!
Źródło: niedziela.pl

14 listopada br. zmarł w wieku 102 lat o. Jerzy Tomziński – paulin, trzykrotny przeor Jasnej Góry i dwukrotny Generał Zakonu Paulinów. Środowisko Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zawdzięcza ojcu Tomzińskiego to, że dziś należy do grona wspólnot katolickich. Przypominamy niezwykłe rozmowy z ojcem Jerzym, które ukazały się na łamach naszych pism. 

Był ostatnim żyjącym uczestnikiem Soboru Watykańskiego II pochodzącym z Polski. Ojciec Tomziński organizował uroczystości milenijne i to od niego wyszła bezpośrednia inicjatywa, aby Prymas Tysiąclecia napisał nowy tekst Ślubów Jasnogórskich. W

1993 roku o. Tomziński otrzymał nagrodę specjalną im. Włodzimierza Pietrzaka, a w 2003 roku złotą Honorową Odznakę „Civitas Christiana”.

Przypominamy wywiady z o. Jerzym Tomzińskim oraz artykuły o nim, które ukazały się na łamach czasopism Civitas Christiana. 

„Maryja matką Kościoła” – Wspomnienie o udziale Episkopatu Polski w Soborze Watykańskim II w jego 50. rocznicę 

Soborowe czuwania na Jasnej Górze

Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego 26 sierpnia 1956 roku 

Aggiornamento – Z o. Jerzym Tomzińskim OSPPE o liturgii po Soborze Watykańskim II

Wołanie do Narodu: zacznijcie myśleć! – rozmowa z o. Jerzym Tomzińskim 

 

/ut

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

okładka
Nowość

Już jest! Nowy numer kwartalnika „Civitas Christiana” do pobrania!