Msza “bez prądu” przyniosła owoce!

2015/3/27

25 marca w parafii św. Kazimierza w Warszawie przy ul. Chełmskiej 21a odbyła się z inicjatywy warszawskiej “Civitas Christiana” pierwsza w Warszawie msza „Za życiem bez prądu”, sprawowana w intencji obrony życia i jego godności. „Bez prądu”, ponieważ uczestnicy Eucharystii trzymali w dłoniach jedynie zapaloną święcę jako symbol nienarodzonego dziecka. Pomysł zorganizowania mszy dla wielu osób może być oczywisty, ponieważ w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej takie msze odbywają się co miesiąc. Po rozmowach z ks. Tomaszem Kancelarczykiem z Bractwa Małych Stópek postanowiłam zaktywizować do działania środowisko warszawskie. Obawiałam się ogromnie, że inicjatywa ta nie spotka się z zainteresowaniem, ale byłam zaskoczona, gdy okazało się, że praktycznie wszystkie miejsca siedzące w kościele były zajęte.

bez pradu2Ksiądz sprawujący nabożeństwo tłumaczył wiernym cud poczęcia w ujęciu ewangelicznym. Mówił o Elżbiecie, która uznawana za niepłodną urodziła Jana Chrzciciela i o zwiastowaniu anioła Gabriela Maryi, która mając zaledwie około 15 lat mimo swoich obaw powiedziała: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! (Łk. 1,26-38). Ksiądz proboszcz porównał sytuację Maryi do dzisiejszych młodych dziewcząt, które w wyniku podjętych decyzji doznają cudu poczęcia dziecka, a społeczna nagonka, obawy o to, co pomyślą rodzice, koleżanki czy chłopak, prowadzą do najgorszej z możliwych zbrodni – do zabójstwa dziecka w łonie matki.

bez pradu1Zostałam poproszona przez księdza proboszcza, aby powiedzieć parę słów na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jak sama nazwa wskazuje, duchowo adoptujemy dzieciątko, które jeszcze się nie narodziło i przed obliczem Pana Boga składamy przyrzeczenie, że od danego dnia przez dziewięć miesięcy będzie modlić się jedną dziesiątką różańca świętego, modlitwą codzienną za nienarodzone dziecko oraz jednym nieobowiązkowym dodatkowym postanowieniem. Wspomniałam wiernym o sytuacjach z Marszu Dla Życia w Berlinie i starałam się im uświadomić, że jedyne co nam pozostało wobec coraz silniejszego lobby aborcyjnego to żarliwa modlitwa.

Około 30 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w zamian otrzymali stópki dziesięciotygodniowego nienarodzonego dziecka w skali 1:1 oraz figurkę tzw. Jasia. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Radosławowi Glimasińskiemu za odprawienie mszy świętej i poprowadzenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

Iwona Dziedzicz

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#adopcja duchowa #msza #pro-life #warszawa
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej