Namalowali miejsce Pana Boga w rodzinie

2014/10/24

Za nami już kolejna edycja konkursu plastycznego, który tym razem nosił tytuł „Miejsce Pana Boga w mojej rodzinie” i przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Ostrołęki i ościennych gmin. Jury, które obradowało w składzie: ks. Robert Kaim SAC – przewodniczący, Janina Pieniążek i Maria Kusiak – członkowie, szczególną uwagę zwracało na oddanie tematu i samodzielność wykonania pracy. Ks. Robert Kaim w słowach skierowanych do opiekunów prosił: „nie narzucajcie dzieciom, co mają rysować, bo to widać w niektórych pracach. Ukierunkujcie je i dajcie swobodę dla ich inwencji twórczej. Dzieci są bardzo mądre i mają wiele do powiedzenia. Pozwólmy im mówić”. I właśnie te prace, gdzie dzieciom pozwolono mówić, zostały nagrodzone.

Wojtuś Łępicki (II miejsce) z opiekunką oglądają nagrodę – Ilustrowaną encyklopedię dla dzieci.
Wojtuś Łępicki (II miejsce) z opiekunką oglądają nagrodę – ilustrowaną encyklopedię dla dzieci.

Jury przyznało następujące miejsca: I miejsce – Hania Żebrowska kl. II,
II miejsce Rafał Dymek-Kalinowski kl. V i Wojtek Łępicki kl. I,
III miejsce – Julia Żebrowska kl. IV
oraz wyróżnienia: Asia Janczewska kl. III, Kacper Gołębiewski kl. III, Mikołaj Biedrzycki kl. III i Oliwia Napiórkowska kl. III.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, wydania encyklopedyczne odpowiednie do ich wieku oraz słodycze. Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta Ostrołęka, Starostwo Powiatowe oraz Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Organizator konkursu – Maria Kusiak, podziękowała dzieciom za trud, jaki włożyły w oddanie tematu w swoich pracach, za to, że własnoręcznie je wykonały i pogratulowała im, życząc dalszych sukcesów nie tylko w konkursach, ale przede wszystkim w nauce. Zwróciła też uwagę opiekunom, że owszem, napłynęły również prace bardzo ładne pod względem artystycznym, ale nie na temat lub niesamodzielne. Takie prace zostały odsunięte od oceny.

Maria Kusiak

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #dzieci #konkurs #Kusiak #ostrołęka
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej