O. Zdzisław Kijas poprowadzi na Jasnej Górze rekolekcje dla biskupów

2021/11/15
czestochowa g9c39b2cd0 1920
Źródło: pixabay.pl

W poniedziałek, 15 listopada, rozpoczną się coroczne rekolekcje polskich biskupów. Poprowadzi je o. prof. Zdzisław Kijas, autor książki "Wyszyński. Narodziny nowego człowieka". 

Rekolekcje potrwają do czwartku, 18 listopada. Po rekolekcjach biskupów, 18 listopada, rozpocznie się dwudniowe 390. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Wśród podejmowanych tematów będzie m.in. wizyta ad limina apostolorum, czyli do progów apostolskich i beatyfikacja ks. Jana Machy.

Ojciec Kijas w latach 2010-2020 był relatorem w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Temat rekolekcji wpisuje się w rok trzech beatyfikacji. Nad dwiema z nich - kard. Wyszyńskiego i ks. Machy - o. Kijas pracował w Kongregacji. 

Są to wyjątkowe beatyfikacje, gdyż chodzi o trzy kategorie osób. Kard. Stefan Wyszyński, jako przewodnik, Matka Elżbieta Czacka, jako niewidoma po ludzku, ale widząca mistycznie, oraz ks. Jan Macha, młody kapłan, który oddał swoje życie za to, że czynił dobro wobec ludzi. Ten ostatni będzie beatyfikowany w czasie, gdy kapłaństwo jest atakowane na różne sposoby

- stwierdził o. Kijas.

 

Źródło: gosc.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Częstochowa #rekolekcje #biskupi #Wyszyński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej