Wystawa „Magia nostalgii” w Wałbrzychu

2014/12/9

Wałbrzyski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na trwałe wpisał się w mapę zdarzeń kulturalnych wałbrzyskiej aglomeracji.

Drugiego grudnia 2014 roku po raz dwunasty miała miejsce realizacja kolejnego projektu artystycznego wałbrzyskiej poetki, malarki Barbary M. Malinowskiej, której tym razem towarzyszył mąż – uznany fotograf Mirosław Maciejewski.

„Magia nostalgii” to wystawa malarstwa, fotografii i unikatowej biżuterii. Kompilacja elementów ekspozycji stworzyła niepowtarzalny charakter wydarzenia, pobudzając emocje i wyobraźnię gości wernisażu, którzy zgodnie twierdzili, że tytuł instalacji artystycznej idealnie nawiązuje do treści przekazu.

Tak oczywistą przemijalność i ulotność chwil, artyści przedstawili w sposób niezwykły – wręcz magiczny. Zatrzymane w kadrze sytuacje oraz uwiecznione na płótnach nierealne miejsca i postaci przywołały myśl o roli, miejscu i misji artystów dla współczesnego społeczeństwa. To właśnie twórcy – ludzie prawdziwie wolni, poprzez swoje powołanie dają szansę na dostęp do percepcji umożliwiającej rozszerzenie horyzontów poznawczych w odniesieniu prawd z pozoru odkrytych i rzeczy z pozoru już poznanych. Niepowtarzalny splot emocji emanujących z fotografii i obrazów to swoisty katalizator pozwalający odbiorcy otworzyć szerzej drzwi świadomości dla treści budujących indywidualną tożsamość emocjonalną.

„Magia nostalgii” to wystawa, której odwiedzenie polecam każdemu, nie tylko w Wałbrzychu, ale również w innych miejscowościach, przez które będzie wiodła droga artystycznego przekazu Barbary M. Malinowskiej i Mirosława Maciejewskiego.

Marcel Kambr

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Barbara Malinowska #civitas christiana #malarstwo #Wałbrzych
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej