Cuda z nieba (DVD) – warto obejrzeć

2018/2/8
cuda.jpg

Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo.

Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam (w tej roli Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie… Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się.

„Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam” to ekranizacja książki opisującej walkę o życie głównej bohaterki. Najważniejsza jednak staje się refleksja – co takiego się stało, że dziewczynka wyzdrowiała i do dziś cieszy się nienagannym zdrowiem. Odbiorca musi zadać sobie pytanie, jaka jest tajemnica potwierdzonego przez wielu świadków cudu uzdrowienia.

Annabel Beam dorastała w niezwykle religijnej rodzinie. Jednak kwestią otwartą pozostaje odpowiedź – czy to szok spowodowany wypadkiem doprowadził do nagłych, pozytywnych zmian w organizmie, czy ingerencja pochodziła od Boga. Sugestia boskiej interwencji została przez reżysera dyskretnie zaproponowana i nie determinuje własnego stanowiska.

Zobacz zwiastun:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+polski-38735

/mak

 

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek redakcji i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#film #Annabel Beam
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej