katolickinetworking n

Zawodowo łączą katolików

2020/9/15

Troszczyć należy się przede wszystkim o swoją duszę, zyskanie wszystkiego co należy do świata nie jest celem naszego życia, ale Nauka Społeczna Kościoła stawia nam „za punkt honoru” pracować własnymi rękoma. Nikt nie jest uprawniony do tego, żeby własną decyzją rezygnować z pracy i żyć na koszt innych. Czymś nieocenionym jest możliwość pracy wśród ludzi, którzy wyznają takie same wartości i tymi samymi ideami kierują się w życiu. Istniejąca w Internecie od kilku miesięcy grupa o nazwie „Katolicki Networking” skupia w powyższym celu ludzi wielu branż, którzy jasno deklarują się jako katolicy. Baza ta jest świetnym miejscem do szukania potencjalnego pracodawcy bądź partnera, nazwijmy to, biznesowego.

Pomysłodawczyni portalu www.katolickinetworking.pl chciała spotkać w przestrzeni wirtualnej siostry i braci z Kościoła Katolickiego, aby wymieniać się pomysłami, kontaktami i tworzyć wspólne projekty. Jej inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Oprócz strony internetowej założyła grupę na Facebooku (o tej samej nazwie), do której po ok. miesiącu zapisało się ponad 2000 osób. Dzięki temu w bardzo łatwy i szybki sposób możliwe jest dzielenie się talentami i informacjami na temat wartościowych wydarzeń z obszaru całego kraju.

Na stronie internetowej znajduje się blog, skąd możemy czerpać doświadczenia i opinie innych członków Katolickiego Networkingu, jest również baza katolickich inicjatyw oraz dział, który autorka nazwała „Gwiazdy Katolickiego Networkingu”, w którym znajdują się zapisy rozmów na tematy biznesowe, wspólnotowe, czy związane ze świadectwem wiary, pierwotnie przeprowadzane na Youtube.

na podst.: katolickinetworking.pl 

/mg

 

 

Mateusz Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz. Członek redakcji oraz Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

© Civitas Christiana 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej