E-wydanie Miesięcznika “Civitas Christiana” do pobrania

2015/01/31

Drodzy Czytelnicy,

Jak można było się dowiedzieć ze styczniowego numeru Miesięcznika „Civitas Christiana”, w redakcji nastąpiła zmiana na stanowisku redaktora naczelnego. Bieżące wydanie ukazuje się już pod moim kierunkiem.

Wersja pdf - kliknij w okładkę
Wersja pdf – kliknij w okładkę

Dziękuję mojemu poprzednikowi, Koledze Tomaszowi Rzymkowskiemu, który podjął się niełatwego zadania przeformułowania pisma „Nasz Głos” w miesięcznik, co do którego dziś nie mamy wątpliwości, iż jest rzeczywiście głosem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Jako czytelnik patrzyłem z uznaniem na odważne kroki w kierunku nowej jakości merytorycznej i atrakcyjnej formy pisma, przy dostosowaniu wydawnictwa do standardów dobrych tytułów obecnych na rynku prasowym. Cieszę się, że mogę korzystać z doświadczeń Kolegi Tomasza i nadal współpracować z nim w redakcji.

Od pewnego czasu poznawałem pracę redakcyjną od wewnątrz, pełniąc funkcję zastępcy redaktora naczelnego. W naszym periodyku dostrzegam wielki potencjał, który zamierzam wyzwalać, utrzymując dobre tendencje i standardy, wypracowane przez mojego Poprzednika. Pismo powinno pokazywać życie Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, jego misję i głos w dyskursie publicznym oraz kształtować opinię i pomagać w formacji Czytelnika. Doświadczony ponaddziesięcioletnią działalnością w tej organizacji oraz rozumiejąc jej istotę, deklaruję solidną pracę w nowej roli.

W bieżącym numerze skupiamy się na społecznym nauczaniu Kościoła. Czym ono jest i czym nie jest, powinna nam uświadomić wykładnia ks. prof. Stanisława Skobla, który przedstawił historię rozwoju tej dyscypliny. Wciąż wydaje się, że brak nam argumentów dla uzasadnienia głosu Kościoła w kwestiach społecznych. Pomocny okaże się tu z pewnością wywiad, który z abp. Józefem Kupnym, metropolitą wrocławskim, przeprowadziła dr Anna Sutowicz. Z kolei Marcin Motylewski pyta Janusza Szewczaka, głównego ekonomistę SKOK, na ile katolicką naukę społeczną realizuje się w spółdzielczości. Praktycznych wskazówek, jak działać dla wspólnego dobra, udziela doświadczony samorządowiec z naszego środowiska, Zbigniew Połoniewicz, a ks. prof. Bogusław Drożdż i Piotr Sutowicz pochylają się nad istotą pracy w życiu człowieka.

Zachęcam także do lektury działu Z życia Stowarzyszenia, który otwiera tekst Tomasza Nakielskiego, Przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, zapraszający nas do właściwego wykorzystania czasu peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II w poszczególnych Oddziałach Stowarzyszenia.

Życzę dobrej lektury,

Marcin Kluczyński

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#miesięcznik
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej